Gizlilik Politikası

Bu gizlilik politikası, [Syntax Yazılım] (bundan sonra “Hizmet Sağlayıcı” olarak anılacaktır) tarafından [ücretsiz olarak oluşturulan mobil cihazlara yönelik Kaşif uygulaması (bundan böyle “Uygulama” olarak anılacaktır) için geçerlidir. Bu hizmet “OLDUĞU GİBİ” kullanılmak üzere tasarlanmıştır.


Bilgi Toplama ve Kullanma

Uygulama, indirdiğinizde ve kullandığınızda bilgi toplar. Bu bilgiler aşağıdaki gibi bilgileri içerebilir:

  • Cihazınızın İnternet Protokolü adresi (örn. IP adresi)
  • Uygulamanın ziyaret ettiğiniz sayfaları, ziyaretinizin tarihi ve saati, bu sayfalarda geçirilen süre
  • Başvuruda geçirilen süre
  • Mobil cihazınızda kullandığınız işletim sistemi


Uygulama, mobil cihazınızın konumu hakkında kesin bilgi toplamaz.

Uygulama cihazınızın konumunu toplayarak Hizmet Sağlayıcının yaklaşık coğrafi konumunuzu belirlemesine ve aşağıdaki şekillerde kullanmasına yardımcı olur:

  • Coğrafi Konum Hizmetleri: Hizmet Sağlayıcı, kişiselleştirilmiş içerik, ilgili öneriler ve konuma dayalı hizmetler gibi özellikler sağlamak için konum verilerini kullanır.
  • Analitikler ve İyileştirmeler: Birleştirilmiş ve anonimleştirilmiş konum verileri, Hizmet Sağlayıcının kullanıcı davranışını analiz etmesine, eğilimleri belirlemesine ve Uygulamanın genel performansını ve işlevselliğini iyileştirmesine yardımcı olur.
  • Üçüncü Taraf Hizmetleri: Hizmet Sağlayıcı periyodik olarak anonimleştirilmiş konum verilerini harici hizmetlere iletebilir. Bu hizmetler, Uygulamayı geliştirmelerine ve tekliflerini optimize etmelerine yardımcı olur.

Hizmet Sağlayıcı, sağladığınız bilgileri size önemli bilgiler, gerekli bildirimler ve pazarlama promosyonları sağlamak amacıyla zaman zaman sizinle iletişim kurmak için kullanabilir.


Daha iyi bir deneyim için, Uygulamayı kullanırken, Hizmet Sağlayıcı bize belirli kişisel olarak tanımlanabilecek bilgileri sağlamanızı talep edebilir[kullanıcı adı, adresi, konumu, resimleri gibi topladığınız diğer bilgileri buraya ekleyin] Hizmet Sağlayıcının talep edeceği bilgiler onlar tarafından saklanacak ve bu gizlilik politikasında açıklandığı şekilde kullanılacaktır.


Üçüncü Taraf Erişimi

Hizmet Sağlayıcının Uygulamayı ve hizmetlerini iyileştirmesine yardımcı olmak için harici hizmetlere yalnızca toplu, anonimleştirilmiş veriler periyodik olarak iletilir. Hizmet Sağlayıcı, bilgilerinizi bu gizlilik bildiriminde açıklanan şekillerde üçüncü taraflarla paylaşabilir.


Uygulamanın, verilerin işlenmesiyle ilgili kendi Gizlilik Politikasına sahip üçüncü taraf hizmetlerini kullandığını lütfen unutmayın. Uygulamanın kullandığı üçüncü taraf hizmet sağlayıcıların Gizlilik Politikasına ilişkin bağlantılar aşağıda yer almaktadır:


Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı Tarafından Sağlanan ve Otomatik Olarak Toplanan Bilgileri aşağıdaki durumlarda açıklayabilir:

  • mahkeme celbi veya benzeri yasal sürece uymak gibi yasaların gerektirdiği hallerde;
  • Kendi haklarını korumak, sizin veya başkalarının güvenliğini korumak, dolandırıcılığı araştırmak veya bir hükümet talebine yanıt vermek için açıklamanın gerekli olduğuna iyi niyetle inandıklarında;
  • Kendileri adına çalışan güvenilir hizmet sağlayıcıları, kendilerine açıkladığımız bilgileri bağımsız olarak kullanma hakkına sahip değildir ve bu gizlilik bildiriminde belirtilen kurallara uymayı kabul etmişlerdir.


Vazgeçme Hakları

Uygulamanın tüm bilgi toplamasını, uygulamayı kaldırarak kolayca durdurabilirsiniz. Mobil cihazınızın bir parçası olarak veya mobil uygulama pazarı veya ağı aracılığıyla mevcut olabilecek standart kaldırma işlemlerini kullanabilirsiniz.


Veri Saklama Politikası

Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcı Tarafından Sağlanan verileri, Uygulamayı kullandığınız sürece ve sonrasında makul bir süre boyunca saklayacaktır. Uygulama aracılığıyla sağladığınız Kullanıcı Tarafından Sağlanan Verileri silmelerini isterseniz, lütfen syntaxbilisim@gmail.com adresinden onlarla iletişime geçin; makul bir sürede yanıt vereceklerdir.


Çocuklar

Hizmet Sağlayıcı, Uygulamayı 13 yaşın altındaki çocuklardan bilerek veri istemek veya onlara pazarlamak için kullanmaz.


Uygulama 13 yaşın altındaki kişilere hitap etmemektedir. Hizmet Sağlayıcı, 13 yaşın altındaki çocuklardan bilerek kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler toplamaz. Hizmet Sağlayıcının 13 yaşın altındaki bir çocuğun kişisel bilgi sağladığını tespit etmesi durumunda, Hizmet Sağlayıcı bu bilgiyi sunucularından derhal silecektir. Ebeveyn veya vasiyseniz ve çocuğunuzun bize kişisel bilgiler verdiğini biliyorsanız, gerekli işlemleri yapabilmeleri için lütfen Hizmet Sağlayıcıyla (syntaxbilisim@gmail.com) iletişime geçin.


Güvenlik

Hizmet Sağlayıcı, bilgilerinizin gizliliğinin korunması konusunda endişe duymaktadır. Hizmet Sağlayıcı, Hizmet Sağlayıcının işlediği ve sakladığı bilgileri korumak için fiziksel, elektronik ve prosedürle ilgili korumalar sağlar.


Değişiklikler

Bu Gizlilik Politikası zaman zaman herhangi bir nedenle güncellenebilir. Hizmet Sağlayıcı, bu sayfayı yeni Gizlilik Politikasıyla güncelleyerek Gizlilik Politikasındaki herhangi bir değişikliği size bildirecektir. Kullanıma devam edilmesi tüm değişikliklerin onaylanması anlamına geldiğinden, herhangi bir değişiklik için bu Gizlilik Politikasına düzenli olarak başvurmanız tavsiye edilir.


Bu gizlilik politikası 02.04.2024 tarihinden itibaren geçerlidir.


Rızanız

Uygulamayı kullanarak, bilgilerinizin bu Gizlilik Politikasında şimdi belirtildiği ve bizim tarafımızdan değiştirildiği şekilde işlenmesine izin vermiş olursunuz.


Bize Ulaşın

Uygulamayı kullanırken gizlilikle ilgili sorularınız varsa veya uygulamalarla ilgili sorularınız varsa lütfen syntaxbilisim@gmail.com adresinden e-posta yoluyla Hizmet Sağlayıcı ile iletişime geçin.